Browar

Czerpiemy z tradycji

Kołobrzeska Fabryka Piwa powstała, aby wskrzesić na naszych ziemiach zapomnianą już tradycję warzenia piwa. W przedwojennym Kolbergu (Kołobrzeg) piwo było cenionym regionalnym wyrobem, którym miasto mogło pochwalić się nie tylko na obszarze Pomorza Zachodniego, ale znane było również w całych ówczesnych Niemczech. Dowodem tego są butelki i kapsle, które nadal można znaleźć w kolekcjach birofilów.

Promujemy region

Naszym nadrzędnym celem jest promowanie Naszego Regionu poprzez stworzenie unikatowej marki złocistego trunku, tak aby każdy mieszkaniec Kołobrzegu mógł być dumny z lokalnego wyrobu, a każdy turysta, który skosztuje niepowtarzalnego smaku piwa, zawsze mile wspominał pobyt i jeszcze chętniej wracał na Nasze Ziemie.

Marka smaku

Pragniemy być uczciwi wobec mieszkańców, turystów oraz naszych Klientów, dlatego tworzymy lokalną markę, której siedziba mieści się w zabytkowej „Wieży Ciśnień” przy ulicy Budowlanej, gdzie powstaje miejski browar. Niezmiernie ważne jest dla nas, aby Klient mógł spróbować oryginalnego piwa warzonego w Kołobrzegu.

Nasze piwa